Abone Ol EN

Başkanımız

Şaban Küçük


Certified Public Accountant

Ankara Üniversitesi SBF Uluslararası İlişkiler Bölümünü ise 1999’da bitirmiştir. Maliye Bakanlığı’nda çalışırken Singapur Sivil Service College’da Kamu Yönetimi ve Yönetişim eğitimiyle ABD Boston Üniversitesinde 2008 yılında dil ve finans program eğitimine katılmıştır.

ABD Carnegie Mellon Üniversitesi Heinz College’da Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Şu anda ise Gazi Üniversitesi’nde uluslararası vergilendirme ve BEPS konusunda doktora tez yazım çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce ve orta seviyede Fransızca bilmektedir.

Kariyerine ilk olarak kamuda başlamıştır. 2000’de Maliye Teftiş Kurulu’na girmiş olup, 2003 yılında Maliye Müfettişi, 2010 yılında ise Maliye Başmüfettişi olmuştur. 2006-2008 yılları arasında yeni kurulan ve stratejik planlama ve performans yönetiminin kamuda öncüsü olan Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi (KGK) olup Taxia YMM (Tax & International Advisory) ve Taxademy fikir ve içerik platformunun liderliğini sürdürmektedir.

Yazmayı, sunmayı ve anlatmayı çok sevmektedir. Vergilendirme, denetim, stratejik yönetim ve kamu maliyesi alanında yayımlanmış 150’yi aşkın makale, blog yazıları ve eğitim kurumlarında mali ve vergisel konuları içeren bir sirküler kitabının yazarıdır.

Girişimciliği, araştırmacılığı, çalışkanlığı ile sektöründe önemli bir yeri olan, insanın sermayeden daha önemli olduğuna inanan ve bu doğrultuda çalışanlarına değer veren Taxia Yeminli Mali Müşavirlik şirketinin kurucu başkanıdır.

Başkanın Mesajı

Her şeyin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde şirketlerin ve bireyler gelişmelere hızla uyum sağlama yetenekleriyle ön plana çıkıyorlar. Öncelikle paydaşlarımızın, hızlı bir biçimde ve zamanında haberdar olarak en doğru kararları almaları ve faaliyetlerini yerine getirebilmeleri için mali gündemdeki yenilik ve değişimleri kucaklayarak yakından takip ederek yolumuza devam ediyoruz. Stratejilerimizi, iş kollarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yeniliyor, geliştiriyor, sağlam, güvenilir ve güncel şirket olma kararlılığımızı her alanda hissettiriyoruz.

Şirketimizdeki tüm çalışma arkadaşlarımız, yetenekli ve tecrübeli insan kaynağımız, varlığımız ve en önemli hazinemizdir. Büyük önem vermekte olduğumuz genç ve yetenekli ekibimize olan inancımızla yolumuza devam etmekteyiz. Bizim için en iyi yatırım, insana yapılandır. Gençlerimizin yenilikleri yakından takibi, yaratıcı zihinleri ve tecrübeli yönderlerinin yol göstericiliğiyle sağlam bir şekilde başarı basamaklarını tırmanıyoruz.

Sevgili gençler; hepiniz birer cevhersiniz. Sizlere tavsiyemiz hayatınızda 4D’den uzaklaşmayın. Dikkatli, Dürüst, Düzenli ve Dakik olun! İnisiyatif ve liderlik de bunun tutkalı olsun.

Başta ülkemiz olmak üzere, çalışanlarımıza, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer katmak en önemli hedefimizdir. Saygı, selam ve sevgilerimizle…